10 pyetje për seksin që ndoshta nuk ia keni bërë partnerit, por DUHET t’ia bëni

Le ta pranojmë: shumë prej nesh nuk janë të mirë kur vjen puna për të folur rreth seksit. Edhe nëse ju pëlqen akti fizik, diskutimi i sinqertë rreth tij mund të ndihet ende i pakëndshëm.

Por pa komunikim të hapur, mund të humbisni seksin më të mirë dhe një lidhje më të fortë me partnerin tuaj.

Ndoshta ju të dy keni qenë së bashku për një kohë, kështu që mendoni se tashmë dini gjithçka për përvojat dhe fantazitë e njëri-tjetrit. Por nëse nuk bëni pyetje të menduara, ndoshta nuk jeni aq të sinkronizuar sa mendoni.

Duke folur për HuffPost, ekspertët e seksit ndanë disa pyetje që mund t’ju ndihmojnë të njihni partnerin tuaj në një nivel më të thellë.

1. Cila është ëndrra më ‘e pistë’ seksuale që ke parë ndonjëherë?

2. Cilat janë momentet kur eksitohesh më shumë?

3. Cilat gjëra të eksitojnë, por që nuk kanë lidhje me seksin?

4. Për çfarë mendon kur masturbohesh?

5. Kur kërkon për pornografi apo erotikë, çfarë kategorie kërkon?

6. A ka ndonjë gjë që të bën ta fikësh pornon që po shikon?

7. Cili është vendi më aventuresk ku do të doje të bëje seks?

8. Çfarë të pëlqen të bësh pasi të kemi mbaruar seksin?

9. Për çfarë ndihesh e shqetësuar apo e pasigurt tani?

10. A të pëlqen të të prek diku që unë nuk e di?

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË